wyjątkowe zalety nosidełekNoszenie to jedna z najważniejszych czynności, jakie przyjdzie nam wykonywać w trakcie opieki nad dzieckiem. To nie tylko jedna z najbardziej instynktownych metod transportowania maluszka, ale także sposób na jego uspokojenie i zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa i bliskości. Jak zagwarantować dziecku wygodę, jednocześnie nie tracąc swobody i nie niszcząc sobie kręgosłupa? Rozwiązaniem tego dylematu może być dobrej jakości nosidełko dla dziecka.

Plusy nosidełka dziecięcego

nosidełko dla niemowlakaKorzystanie z nosidełka od Lilitup ma wiele zalet. Jest bezpieczne dla maluszka i bardzo wygodne dla rodzica. Warunkiem jest odpowiedni wybór nosidełka. Dobrze dopasowany model zapewni niemowlęciu prawidłowe ułożenie, z zachowaniem naturalnej, najodpowiedniejszej dla jego zdrowia postawy. Zapewni mu jednocześnie bliskość rodzica i sprawi, że maleństwo będzie czuło się bezpieczne i będzie mniej płaczliwe. Rodzic odzyska z kolei wolne ręce i będzie mógł przemieszczać się wygodniej niż na przykład z wózkiem, który w trakcie poruszania się po mieście bywa bardzo kłopotliwy, np. kiedy trzeba wejść po schodach albo przejechać część trasy autobusem.

Jak wybrać pierwsze nosidełko dla dziecka?

 

Zakup nosidełka to bardzo odpowiedzialna decyzja. Jeśli to ma być bezpieczne dla dziecka, zwłaszcza bardzo małego, musi nie tylko mieć wysoką jakość i wytrzymałość, ale przede wszystkim być dopasowane do wieku i wagi naszej pociechy. Najlepiej wybierać produkty sprawdzonych marek, specjalizujących się w akcesoriach dziecięcych i posiadających odpowiednie atesty. Należy też pamiętać, że część nosidełek dziecięcych może być używane dopiero od momentu, kiedy niemowlę opanuje sztukę samodzielnego siedzenia – w przeciwnym razie możemy zrobić mu krzywdę, sprzyjając deformacji układu kostnego i powodując problemy z bioderkami czy kręgosłupem.