noszenie niemowlaka w chuścieNoszenie niemowlęcia na rękach choć ważne dla jego rozwoju potrafi być też niezwykle uciążliwe dla rodzica. Kiedy zaczyna nam wysiadać kręgosłup i marzymy o odzyskaniu wolnych rąk, warto postawić na chustę do noszenia firmy LennyLamb. Okazuje się, że ta ma wiele zalety – nie tylko z punktu widzenia rodzica, ale także dziecka. Dlaczego warto chustować maluszka?

Chusta do noszenia dziecka – wygoda i bezpieczeństwo w jednym

wyjątkowa chusta dla dzieciChustowanie dzieci to tradycja, która ma wiele lat. Tę metodę transportowania niemowlęcia praktykowały kobiety niezależnie od szerokości geograficznej. Nie ma się co dziwić – to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie maluszkowi bliskości przy jednoczesnym zachowaniu autonomii. Takie oto chusty lennylamb do noszenia mają wiele zalet zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Są bezpieczne, wygodne i bardzo praktyczne. W wielu sytuacjach okazują się lepszą alternatywą niż wózek.

Zalety z chustonoszenia dla niemowlęcia

Dziecko noszone w chuście czuje się bezpieczne, ponieważ stale przebywa blisko mamy czy taty – słyszy bicie ich serca i oddech, dzięki czemu jest spokojniejsze i mniej płacze. Lepiej znosi także ewentualne niemowlęce dolegliwości, takie jak ząbkowanie czy bolesne kolki. Co więcej, chusty są także dobre dla postawy maluszka – noszone w nich niemowlęta przybierają naturalną postawę z lekko zaokrąglonymi plecami, co okazuje się dla nich zdrowsze niż leżenie w wózku.

Jakie plusy z noszenia w chuście dla rodzica?

Chusta do noszenia dziecka to także wiele korzyści dla rodzica. Przede wszystkim transportowanie niemowlęcia w chuście jest dużo wygodniejsze – odciąża kręgosłup i pozwala rozłożyć ciężar malucha na różne partie ciała, a także daje wolne ręce do wykonywania innych czynności. W przeciwieństwie do wózka chusta nie utrudnia też aż tak bardzo poruszania się po mieście, np. wchodzenia po schodach czy podróży komunikacją miejską.